0 392 444 22 29 info@girneivf.com Harita
Ücretsiz Danışma WHATSAPP 0 533 850 02 00

Sizi Arayalım

Embriyoskop Tedavisi

EMBRİYOSKOP TEDAVİSİ NEDİR?
Embriyoskop Tedavisi

Çok fazla sayıda embriyonun elde edildiği durumlarda, geçmiş dönemlerde, tek seferlik ara gözlem ve transfer günü yapılan gözlemlere göre, embriyolar anne rahmine transfer ediliyordu.

Böyle olunca da tüp bebek yöntemi, hangi embriyonun daha iyi bir gelişim gösterdiği bilinmediğinden, tüp bebek süreci başarısızlıkla sonuçlanabiliyordu. Çiftler de bir sonraki tüp bebek denemelerinde, yine aynı olumsuz sonuçlar ile karşılaşacağını düşünüyordu.

Şimdilerde ise embriyoskop sistemi sayesinde artık çiftler böylesi olumsuz düşüncelere kapılmıyor.

Öncelikli olarak bilindik tüp bebek tedavisi aşamalarına başlanıyor. Anne ve baba adayında herhangi bir hastalık olup olmadığı, tüp bebek için hangi yöntemin size göre olduğunu belirledikten sonra anne adayından yumurta, baba adayından da sperm alınıyor.

Ardından bu hücreler, özel olarak hazırlanmış laboratuvarlarımızda, özenle dölleniyor. Dölleme işleminin ardından, devreye özel Embriyoskop (EmbryoScope) sistemi giriyor.

Op. Dr. Verda Tunçbilek (Jinekolog ve Tüp Bebek Uzmanı)

Verda Tunçbilek (Özkent) 17 Haziran 1975'te Lefkoşa'da doğdu. Güzelyurt Türk Maarif Lisesi'nden yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldu. Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.

İletişime Geçin