0 392 444 22 29 info@girneivf.com Harita
Ücretsiz Danışma WHATSAPP 0 533 850 02 00

Sizi Arayalım

Kalsiyum İyonofor

"KALSİYUM İYONOFOR NEDİR?
Kalsiyum İyonofor

Tüp bebek tedavisi, doğal yolla gebelik elde edemeyen çiftlere bebek sahibi olma imkanı sunmaktadır. Kadından, erkekten ya da her ikisinden de kaynaklanan kısırlık vakalarının pek çoğunda tüp bebek tedavisi ile gebelik elde edilebilmektedir.

Tüp bebek tedavisi, erkeğin spermleri ve kadının yumurtalarının laboratuar ortamında birleştirilmesi ve döllenmiş yumurtanın anne adayının rahmine yerleştirilmesi ile gerçekleştirilir. İşte tüp bebek tedavisinin başarılı olabilmesi için bu döllenme işlemi sonucunda embriyo elde edilebilmesi, daha doğrusu döllenmeyi gerçekleştirip sağlıklı embriyo elde edilebilmesi gerekmektedir.

Ancak bazı tüp bebek denemelerinde döllenme gerçekleştirilemez. Bu sebeple de embriyo transferi olmaz. Böyle vakalarda tüp bebek tedavisinde başarı elde edebilmek için kalsiyum iyonofor kullanılarak yumurtalar aktifleştirilir ve döllenme elde edilir."

Op. Dr. Verda Tunçbilek (Jinekolog ve Tüp Bebek Uzmanı)

Verda Tunçbilek (Özkent) 17 Haziran 1975'te Lefkoşa'da doğdu. Güzelyurt Türk Maarif Lisesi'nden yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldu. Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.

İletişime Geçin