0 392 444 22 29 info@girneivf.com Harita
Ücretsiz Danışma WHATSAPP 0 533 850 02 00

Sizi Arayalım

Mikro TESE

"Mikro TESE Nedir?
Kısırlık nedenleri içinde en sık görüleni erkeklerden kaynaklı kısırlık çeşitleridir. Kısırlık testleri yapılırken uygulanan yöntemler, erkeklerde, menide sperm varlığının, miktarının, hareket kabiliyetinin ve niteliğinin belirlenmesi şeklindedir. Çözümü en zor olan sorun ise menide spermlerin bulunmaması durumudur. Birkaç yıl öncesine kadar çözümsüz zannedilen bu sorun, son yıllarda gelişen teknoloji ile yüksek oranlarda çözüme kavuşturulabilmektedir. Erkeklerden kaynaklanan kısırlığın çözümünde çok önemli rol oynayan ve birer umut olan bu yöntemler TESE ve Mikrodiseksiyon TESE olarak isimlendirilen iki ayrı yöntemdir.

Mikro tese, bir mikrodiseksiyon yöntemidir. Yani cerrahi bir yöntemdir. TESE, testisten biyopsi ile sperm elde edilmesi anlamına gelir. TESE ya da Mikro tese yöntemi erkekten kaynaklanan kısırlık vakalarında en son başvurulacak tekniklerdendir. Çünkü bu yöntem menisinde hiç sperm bulunmayan (azospermi) ya da 0 hareketsiz sperme sahip kişilerde uygulanır."

Op. Dr. Verda Tunçbilek (Jinekolog ve Tüp Bebek Uzmanı)

Verda Tunçbilek (Özkent) 17 Haziran 1975'te Lefkoşa'da doğdu. Güzelyurt Türk Maarif Lisesi'nden yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldu. Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.

İletişime Geçin